Elegancki kamień

Elegancki kamień

Moda na kamień we wnętrzach trwa w najlepsze. Projektanci wnętrz i wyposażenia chętnie sięgają zarówno po naturalny kamień, jak i jego odpowiedniki – inspirują się jego kolorami, wzorami, fakturą. Dzięki temu piękne użytkowane powierzchnie w rozmaitych wybarwieniach możemy spotkać na ścianach, blatach czy frontach mebli.

Popularność kamiennych wzorów już nie zadziwia – są eleganckie, dekorują wnętrza w szykowny sposób. Sprawdzają się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Niepodważalnym atutem kamiennych płaszczyzn jest mnogość kolorów i wzorów – od bieli, przez róże, zielenie i szarości, po głęboką czerń; od poprzecinanych drobną siatką żyłek, po ozdobione subtelnym, delikatnym użyłkowaniem. Designerzy używają kamiennych dekorów w miejscach do tej pory zastrzeżonych dla innych materiałów – na frontach i blatach mebli (nie tylko kuchennych, ale też tych przeznaczonych do salonu czy sypialni), na ścianach i innych dużych płaszczyznach, a także w detalach – w projektach mebli, lamp czy baterii łazienkowych.
Motywy kamienne doskonale wpisują się w drugi popularny trend na duże, ciemne powierzchnie, które szturmem zdobywają salony, kuchnie i łazienki. Po wielu latach dominacji przytulnego, jasnego stylu skandynawskiego, zwraca się ku ciemniejszym i chłodniejszym w odbiorze materiałom. Ocieplane są za pomocą drewna i miłych w dotyku, miękkich tkanin. Ciemne płaszczyzny sprawiają, że wnętrza nabierają eleganckiego charakteru. Dlatego właśnie tworzą tak zgrany duet z motywami kamiennymi.


Dzięki drukowanym przy użyciu innowacyjnych technologii papierom i foliom, których używa się do wyrobu płyt meblowych, paneli podłogowych itp., można wprowadzić do wnętrz idealne wręcz odwzorowanie kamiennej powierzchni. W ofercie firmy
Interprint znaleźć można dekory, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jednym z nich jest Pietra Spezia, który z niesamowitą dbałością o detale oddaje strukturę ciemnego kamienia urozmaiconego białym użyleniem. Żyłki są wyraźne, ale dość luźno rozmieszczone, dzięki czemu wyjątkowo efektownie kontrastują z grafitowym tłem. Wzór jest na tyle uniwersalny, że sprawdza się zarówno we wnętrzach stylizowanych, ozdobnych, jak i prostych, minimalistycznych – wszystko zależy od pozostałego wyposażenia i dodatków. Warto wspomnieć, że powtarzalność wzoru w tym dekorze wynosi ponad 2 m, co sprawia, że Pietra Spezia będzie wyglądać bardzo naturalnie na dużych powierzchniach. Oprócz wersji grafitowej dekor ten jest dostępny także w kolorze szarym oraz jasnobrązowym. Wszystkie trzy wykończenia wprowadzają do wnętrza odrobinę wysmakowanego luksusu.
Wariacją na temat kamiennych wzorów jest tzw. terazzo, czyli wyjątkowo dekoracyjny, odświeżony motyw popularnego w latach 70. lastriko. Nowoczesna wersja charakteryzuje się różnorodnością kolorów i grubością wzoru (od imitacji bardzo drobno mielonego kamienia po przeskalowane, duże kawałki). W nawiązaniu do tego trendu powstał dekor Meta – jego powierzchnia wpadająca w delikatnie różowy odcień imituje beton urozmaicony mikrodrobinkami kamieni, układającymi się w regularny, powtarzalny wzór. Dekor Meta doskonale sprawdza się na frontach mebli.

~artykuł promocyjny