Profim z prestiżowym oznaczeniem EU Ecolabel

Profim z prestiżowym oznaczeniem EU Ecolabel

Profim, będący częścią grupy Flokk, rewolucjonizuje branżę meblarską. Najnowsza kolekcja, Normo, stała się pierwszą w Polsce, która otrzymała prestiżowe oznaczenie EU Ecolabel z kategorii Furniture.

W dzisiejszych czasach coraz więcej producentów mebli stawia na certyfikaty, które potwierdzają zgodność z normami środowiskowymi, takimi jak ISO 14001 czy FSC. Jednak oznaczenie EU Ecolabel, które zdobyła kolekcja Normo, to kolejny krok w przyszłość. To nie tylko potwierdzenie, że materiały wykorzystane do produkcji pochodzą z zaufanych źródeł, ale również gwarancja, że cały proces produkcji odbywa się z poszanowaniem dla środowiska.

W Profim zdajemy sobie sprawę, że każda zmiana, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie w kontekście zrównoważonej produkcji. Aktywnie wykorzystujemy każdą sposobność, by wdrażać rozwiązania o jak najmniejszym wpływie na środowisko zarówno w samych produktach, jak i na produkcji.

Europejskie oznakowanie EU Ecolabel, ustanowione przez Komisję Europejską w 1992 roku, promuje rozwój wyrobów i usług przyjaznych dla środowiska na każdym etapie ich życia. Według wytycznych Ministerstwa klimatu i środowiska logo EU Ecolabel znajdujące się na wyrobach gwarantuje, że:

  • są wyrobami przyjaznymi środowisku, zgodnie z oficjalnym programem UE;
  • zostały poddane określonym badaniom i procedurom oceny zgodności, potwierdzającym ich efektywność środowiskową, jak również charakterystyki techniczne i trwałość;
  • są polecane przez organizacje konsumenckie i środowiskowe, które uczestniczą w opracowaniu kryteriów;
  • posiadają logo rozpoznawane w całej Europie;
  • traktowane są priorytetowo przy zamówieniach publicznych przez organy administracji, które prowadzą politykę środowiskową;
  • zarówno producent, jak i sprzedawca są zaangażowani w sprawy środowiska;
  • są objęte promocją i działaniami marketingowymi prowadzonymi przez Komisję Europejską i krajowe jednostki właściwe.

Kolekcja Normo to nie tylko pierwsza w Polsce kolekcja mebli biurowych z oznaczeniem EU Ecolabel, ale także została wyróżniona tym certyfikatem wraz z produktami premium HÅG spośród całego portfela Flokk. To dowód na zaangażowanie marki Profim w kwestie ochrony środowiska i dążenie do wprowadzania innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań na rynek.

~informacje prasowe