Nowy cyrkularny soft seating od VANK

Nowy cyrkularny soft seating od VANK

VANK_LONG to przykuwające uwagę miejsce do odpoczynku w stylu industrialnym. Fotel lounge i podnóżek z linią poduszek – półwałków nawiązują do minimalizmu Bauhausu i zapewniają szczególne wrażenia z użytkowania. Ta modułowa i cyrkularna kolekcja zaprojektowana została z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Nowa kolekcja VANK_LONG ma charakter modułowy – łączniki stelaża pozwalają̨ na tworzenie sof, ławek i nieskończenie długich ciągów siedzisk. Ich podstawę stanowi czarny, metalowy stelaż̇ podkreślający industrialną formę.

Ta cyrkularna kolekcja zaprojektowana została z myślą̨ o zrównoważonym rozwoju. Wykorzystuje odpady branży tekstylnej, limitowane końcówki skór naturalnych zero waste i lateksowe wypełnienie organicznego pochodzenia. Wybór skór zero waste – które także nie pomijają naturalnych skaz – będzie wyborem uzasadnionym ekologicznie i ekonomicznie. Ogranicza popyt na nowe skóry ze zwierząt oraz zmniejsza nawet o połowę budżet projektu. Poduszki – półwałki wypełnione są lateksem organicznego pochodzenia wytwarzanym z mleczka kauczukowego, czyli soku roślin kauczukowca. Stosując lateks naturalny zmniejsza się zużycie surowców syntetycznych oraz oferuje dobrze oddychające i odprowadzające wilgoć wypełnienie siedziska. Dodatkowo możliwe jest łatwe wyjęcie go z poduszek dzięki zastosowaniu w każdej poduszce suwaka. Meble produkowane są bez użycia kleju. Siedzisko mocowane jest do stelaża tak, aby także łatwo je oddzielić i przeznaczyć do recyklingu po okresie użytkowania. Kolekcja wykorzystuje też tkaninę z dodatkiem bawełny pochodzącej z recyklingu T-shirtów. Razem stanowi to niezwykle ekologiczne rozwiązanie i tym wyróżnia się spośród innych kolekcji kategorii soft seating. 

Fot. VANK
Fot. VANK

LONG przeznaczony jest do reprezentacyjnych miejsc wypoczynku, oczekiwania i spotkań w obiektach biurowych, hotelowych i innych miejscach publicznych, ale także do domowych gabinetów i salonów. Idealnie wpisuje się w klasyczną, minimalistyczną czy loftową przestrzeń, jak również wnętrza w stylu japandi.

Autorem projektu jest Anna Vonhausen – projektantka, dyrektor kreatywna i członkini zarządu firmy VANK. W projektowaniu nie szuka estetycznych powtórzeń, lecz wyjątkowych i nowych wartości. Poszukując punktów styku pomiędzy różnymi dyscyplinami, dąży do doskonalenia przestrzeni w jakich żyjemy, wykorzystując technologie szanujące gospodarkę cyrkularną i oszczędzające zasoby.

~materiały prasowe