Cosentino z międzynarodowym wyróżnieniem CPD

Cosentino z międzynarodowym wyróżnieniem CPD

Konsumenci, architekci i partnerzy biznesowi coraz częściej domagają się przejrzystości w zakresie wyników emisji gazów cieplarnianych. Firma Cosentino, po raz kolejny została doceniona za swoją strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i dekarbonizacji, poprzez wpisanie na listę Carbon Disclosure Project (CDP). Firma po raz pierwszy wzięła udział w rankingu opracowywanym corocznie przez tę prestiżową organizację, uzyskując ocenę „B”.

Ujawnienie informacji w CDP stanowi bardzo klarowną wiadomość, że firma poważnie podchodzi do wyzwań środowiskowych. Przedsiębiorstwo, które liczy ślad węglowy, może zgłosić swój wynik, jak i inne kwestie dotyczące swoich emisji gazów cieplarnianych, do opublikowania w raporcie Carbon Disclosure Project. Do tej pory swoje wyniki opublikowało już ponad 10 tysięcy zaangażowanych klimatycznie firm, miast i regionów, w tym znane globalnie marki i największe metropolie na świecie. Uzyskanie ratingu „B” jest bardzo wyjątkowym osiągnięciem dla Cosentino, ponieważ jest jedyną firmą w swym sektorze, która uzyskała to wyróżnienie. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i przejrzystość środowiskową. W swojej ocenie organizacja zwróciła uwagę na zarządzanie przez firmę emisjami dwutlenku węgla, włączenie zrównoważonego rozwoju do produkcji, a także środki wdrożone w celu złagodzenia skutków zmian klimatycznych.

Fot. Cosentino

– Jesteśmy bardzo dumni, że uzyskaliśmy poziom B w naszej pierwszej ocenie z CDP. To osiągnięcie podkreśla strategię Cosentino w zakresie zrównoważonego rozwoju i zaangażowanie w dekarbonizację naszych procesów. Potwierdza również nasze zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatycznymi, rozwijanie inicjatyw, produktów i rozwiązań o jak najmniejszym wpływie na środowisko. W tym zakresie będziemy nadal pracować nad poprawą naszych praktyk i osiągnięciem wyższej oceny w przyszłości. -podkreśla Antonio Urdiales, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju środowiskowego w Cosentino Group, o wyróżnieniu dla Cosentino.

Fot. Cosentino

CPD stosuje szczegółową i niezależną metodologię oceny firm, przypisując ocenę od „A” do „D” w oparciu o zakres ujawnionych informacji; świadomość i zarządzanie ryzykiem środowiskowym; oraz demonstrowanie najlepszych praktyk związanych z przywództwem środowiskowym, takich jak wyznaczanie ambitnych i znaczących celów długoterminowych. Centra Cosentino w Polsce z wielkoformatowymi płytami Silestone, Dekton i Sensa w Polsce zlokalizowane są w Parzniewie pod Warszawą i w Mysłowicach. Niedługo firma planuje otwarcie kolejnego,  w Poznaniu.

~materiał prasowy