Krzesło KOHTI z nagrodą IDA pojawi się w ofercie Nobonobo

<strong>Krzesło KOHTI z nagrodą IDA pojawi się w ofercie Nobonobo</strong>

Krzesło KOHTI autorstwa ukraińskiego studia Levantin Design zostało nagrodzone w międzynarodowym konkursie International Design Award. Produkt jest wyrazem dialogu między nowoczesnym wzornictwem a projektowaniem w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. KOHTI już wkrótce trafi do oferty polskiego producenta mebli, Nobonobo.

Konkurs International Design Awards (IDA) powstał, aby wyróżniać, celebrować i promować wyjątkowych wizjonerów designu oraz odkrywać wschodzące talenty w dziedzinie architektury, wnętrz, produktów, grafiki i projektowania mody na całym świecie. Wśród zwycięzców najnowszej edycji plebiscytu znalazło się również krzesło KOHTI projektu ukraińskiego studia Levantin Design, które otrzymało nagrodę Silver w kategorii Design for Society-Eco-Sustainable Design.

Fot. Nobonobo

Minimalistyczne krzesło zaprojektowane przez studio Levantin Design to ekologiczna rewolucja we wzornictwie. Nazwa krzesła KOHTI oznacza z fińskiego „w kierunku” nawiązuje do tworzenia w duchu zero waste i cyrkularnego gospodarowania materiałami. Designerzy zakładają, że choć nowe meble muszą i będą dalej powstawać, sprzeciwiają się nadmiernej produkcji i w swoich projektach starają się wykorzystywać materiały pochodzące z recyklingu. Krzesło posiada eleganckie, minimalistyczne oparcie na plecy, płynnie przechodzące w podłokietniki, które zostało wykonane ze stalowych rur malowanych proszkowo. Do produkcji siedziska wykorzystano czarne i białe butelki po szamponach z polietylenu HDPE. Materiał ten okazał się doskonały nie tylko ze względu na możliwość ponownego wykorzystania, ale także przez swoje właściwości użytkowe – jest bezpieczny, odporny na promieniowanie UV, niskie temperatury czy działanie wody i kwasów. Ze względu na swoją prostotę i uniwersalność, krzesło KOHTI świetnie sprawdzi się zarówno w domowych wnętrzach, jak i w przestrzeniach komercyjnych, jak bary i restauracje.

Fot. Nobonobo

*Wspólny projekt Sierhii i Aleksandra Lvovów rozpoczął się od eksperymentów z renowacją mebli podczas studiów na uniwersytecie. W 2012 roku stworzyli pracownię Levantin Re-design Work, która z czasem przekształciła się w multidyscyplinarne studio projektowania Levantin design, skupiające wokół siebie pasjonatów i niezależnych rzemieślników.

*Nobonobo jest polską marką, której siedziba znajduje się w Łodygowicach. Działalność firmy od samego początku koncentruje się na produkcji wysokiej jakości mebli tapicerowanych, głównie sof. Modele, które tworzy marka dostępne są w wyselekcjonowanych salonach na terenie Polski. Firma stale poszerza również dystrybucję na rynkach zagranicznych.

~gac