Płyty Forner wśród trendów na targach Index w Dubaju

Płyty Forner wśród trendów na targach Index w Dubaju

Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie to nie tylko miejsce kojarzone z luksusem, przepychem czy bogactwem, to również idealne miejsce dla architektów, projektantów wnętrz i producentów mebli, poszukujących najlepszych, wyszukanych materiałów do tworzenia wnętrz. Dlatego też Forner ze swoją ofertą płyt meblowych wziął udział w targach Index w Dubaju.

Forner krok po kroku umacnia swoją pozycję w świecie producentów płyt meblowych z uszlachetnioną powierzchnią. Po tym, jak połyskowe i matowe płyty meblowe zostały zaprezentowane po raz pierwszy podczas europejskich targów Interzum w 2019 r., nadszedł czas na to, by zapoznać z ofertą Forner  bliskowschodnie rynki. Aby to zrobić, nie było lepszego miejsca niż targi Index Dubai, mające już 30-letnią tradycję, które odbyły się od 31 maja do 2 czerwca tego roku w Dubai World Trade Centre.

Fot. Forner

Forner: płyty meblowe najwyższej jakości

Na ekspozycję Forner na targach Index składały się trzy produkty: superpołyskowe płyty meblowe w wersji o podwyższonej odporności na zarysowania, supermatowe płyty meblowe SR oraz kolekcja ultramatowych płyt meblowych Velvet, która premierę miała podczas targów Interzum, a następnie świetnie odnalazła się wśród klientów na rynku polskim.

Fot. Forner

– To, co zachwyciło odwiedzających minimalistyczną ekspozycję Forner na Index, to przede wszystkim niezwykle wysoka jakość płyt meblowych, różnorodność kolorów i przepiękny look powierzchni matowych i połyskowych. mówi Maksym Bartkowiak, menedżer ds. eksportu w Forner. Targowi goście wskazywali, że na tamtejszych rynkach płyty o jakości, jaką oferuje Forner, nie są dostępne – dodaje Maksym Bartkowiak.

Arabia Saudyjska, Jordania, Oman, Katar, Syria oraz oczywiście Zjednoczone Emiraty Arabskie – to przede wszystkim klienci z tych krajów odwiedzili stoisko Forner. Pojawili się również goście z Etiopii, Armenii czy Rosji, co pokazuje zasięg oddziaływania targów Index. – Tak szerokie zainteresowanie cieszy nie tylko dlatego, że naszą ekspozycję odwiedzali przede wszystkim świadomi swoich oczekiwań klienci. Ale także dlatego, że do tej pory były to dla nas nieodkryte rynki, na których trudno nawiązać kontakt nie spotykając się bezpośrednio z zainteresowanymi – podkreśla Maksym Bartkowiak. – Już pierwszego dnia na targach podpisaliśmy kontrakt na sprzedaż czterech dekorów ultramatowej płyty Velvet dla producenta mebli z Arabii Saudyjskiej, a także wstępną umowę dotyczącą dystrybucji naszych płyt meblowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – dodaje.

Love that design – Forner na mapie trendów w designie

Biorąc pod uwagę zachwyt nad jakością i nietuzinkowym wyglądem płyt meblowych Forner, nic dziwnego, że podczas Index 2021 Forner znalazł się pośród kilkunastu firm, których produkty zostały wyróżnione przez Love That Design i wpisane w tzw. Design Trend Tour. Głosem niezależnych ekspertów, ekspozycja Forner znalazła się więc na mapie trendów wskazujących inspirujące i ekstrawaganckie produkty odwiedzającym targi projektantom, architektom, kreatorom wnętrz i producentom mebli.

Fot. Forner

Stoisko targowe Fornera, mimo niewielkiej powierzchni – wyróżniało się m.in. poprzez efektowną ekspozycję produktów – płyt meblowych, których jakość i bogata kolorystyka podkreślało doskonale dobrane oświetlenie.

Eksport zmusza do poszukiwania nowych rozwiązań

– Bliski Wschód to dla Forner bardzo interesujący i perspektywiczny rynek. A Index Dubai to wiodące wydarzenie w tym regionie. – zaznacza Sebastian Bartkowiak, prezes Forner sp. z o.o. Ekspozycja produkowanych przez Forner płyt meblowych na targach Index to kolejny krok w nawiązaniu znaczących kontaktów biznesowych. Cieszę się więc z pierwszych wstępnych umów, ponieważ jednym z moich celów jest, by Forner stał się niezależny od sytuacji w kraju czy Europie. A także dlatego, że rozwój eksportu cały czas „zmusza” nas niejako do poszukiwania nowych rozwiązań zarówno w zakresie komponentów do produkcji płyt meblowych, organizacji pracy ale także uczy nowych rzeczy, co nie byłoby możliwe bez kontaktu z rynkami, gdzie meblarstwo ma nieco inne standardy – dodaje Sebastian Bartkowiak.

– I choć targi odbyły się jeszcze bez uścisków dłoni, z zachowaniem dystansu i w maseczkach, ale już w wersji tradycyjnej, z możliwością bezpośredniej rozmowy z klientami. Bardzo duża frekwencja podczas Index 2021 w Dubaju pokazała, że chyba wszyscy trochę za tym tęskniliśmy. Za tą odrobiną normalności i tradycyjną wersją targów i spotkań biznesowych. Bo choć technologia umożliwia nam kontakt z całym światem w wersji online, to jednak rozmowy o współpracy najlepiej przeprowadzać twarzą w twarz – podkreśla prezes Forner, dodając, że targi Index były zorganizowane perfekcyjnie, zwłaszcza w kontekście trwającej pandemii i zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom i wystawcom.

Udział Forner w targach Index Dubai jest częścią projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich p.t. Wzrost konkurencyjności produktów firmy Forner na rynkach międzynarodowych.

~kafal