Współpraca RAUTE z PAGED EESTI

Współpraca RAUTE z PAGED EESTI

Raute Corporation podpisała umowę serwisową z Paged Eesti OÜ z Estonii, należącą do Grupy Paged. Umowa zawiera przejęcie przez Raute pełnej odpowiedzialności za utrzymanie maszyn produkcyjnych, w tym materiały eksploatacyjne, części zamienne i drobne modernizacje. Tym samym 19-osobowy zespół serwisowy Paged Eesti został przeniesiony do zespołu serwisowego Raute.

Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Paged Eesti. Umowa ta jest zgodna ze strategią serwisową Raute, mającą na celu pogłębienie współpracy z naszymi cenionymi klientami. Cieszymy się z zawarcia tej umowy, która pokazuje naszą zdolność do wspierania klienta w zapewnieniu zoptymalizowanej produkcji fabryki wraz z usługami cyklu życia. Wszystkie te wysiłki są ukierunkowane na nasz wspólny cel, jakim jest zwiększenie ogólnej wydajności produkcji walcowni – mówi Kurt Bossuyt, EVP Services w Raute.

Decyzja o outsourcingu zadań konserwacyjnych i współpracy z Raute została podjęta z głębokim przekonaniem o jej znaczącym wkładzie w rozwój techniczny naszej firmy. Wybór Raute, uznanego lidera w tej dziedzinie, oznacza krok w kierunku dostosowania się do międzynarodowych standardów, co jest kluczowym aspektem dla naszego ciągłego rozwoju – mówi Arkadiusz Świder, prezes zarządu i dyrektor generalny Paged Eesti. – To partnerstwo ułatwi integrację naszych procesów produkcyjnych z zaawansowaną technologią Raute, z naciskiem na strategie zapobiegawcze i ciągłe doskonalenie. Jestem przekonany, że ta współpraca znacznie zwiększy wydajność naszych procesów, podniesie nasze wskaźniki związane z produkcją i pomoże nam wspólnie ustanowić solidne, trwałe kompetencje na nadchodzące lata, ustanawiając tym samym nowe standardy branżowe w zakresie produkcji i praktyk zapobiegawczych – kontynuuje Świder.

Grupa Paged od dawna współpracuje z Raute, wykorzystując urządzenia Raute w fabrykach Paged w Piszu, Morągu i Parnu, realizując stale nowe projekty i optymalizując sprzęt. Outsourcing utrzymania ruchu w zakładzie w Parnu to jednak nowy rozdział we współpracy obu firm.

*Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki i znaczącym producentem drewnianych krzeseł w Unii Europejskiej. Zatrudnia ponad 2000 osób i posiada łącznie siedem zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które są wykorzystywane w wielu branżach, takich jak projektowanie i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na prawie osiemdziesięciu rynkach na całym świecie. Od 2019 roku Paged opracowuje i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech. Spółki Paged Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Sp. z o.o. wchodzą w skład Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.

*Raute jest partnerem, który zapewnia przyszłość branży drzewnej. Oferowane technologie obejmują różne procesy produkcyjne wraz ze wspierającymi je rozwiązaniami cyfrowymi i analitycznymi dla drewnianych produktów inżynieryjnych. Ponadto oferuje kompleksową koncepcję usług, od części zamiennych po regularną konserwację i modernizacje. Innowacyjne rozwiązania sprzętowe i programowe są zaprojektowane tak, aby wspierać klientów w efektywnym zużyciu zasobów naturalnych. W projektach na skalę przemysłową Raute jest światowym liderem zarówno w branży sklejki, jak i LVL. Siedziba główna i zakład produkcyjny Raute znajduje się w Lahti w Finlandii. Pozostałe zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Kajaani w Finlandii, w rejonie Vancouver w Kanadzie, w Changzhou w Chinach oraz w Pullman w stanie Waszyngton w USA. Sprzedaż netto Raute w 2022 r. wyniosła 158,3 mln EUR. Zatrudnienie w Grupie na koniec 2022 r. wyniosło 778 osób.

~materiały prasowe