Kolekcja, która połączyła BoConcept ze studiem BIG

Kolekcja, która połączyła BoConcept ze studiem BIG

Mając wspólną duńską tradycję wzornictwa i ambicję jego demokratyzacji, BoConcept nawiązał współpracę z globalnym studiem architektonicznym BIG – Bjarke Ingels Group – i wprowadza na rynek unikatową kolekcję “Nawabari”. 

Koncepcja kolekcji, kierowana przez szefa BIG Products Jakoba Lange, została zainspirowana japońską formą sztuki wiązania linami, mającą na celu nawiązywanie międzyludzkich więzi. “Nawa” oznacza po japońsku linę, a termin “Nawabari” w przekładzie tłumaczy się jako rozciąganie liny. 

Rozpoczynając pracę nad kolekcją, szukaliśmy nowego sposobu wyrażenia i przedstawienia form mebli – mówi Lange. – Interesowały nas linie, które powstają, gdy materiał jest związany liną. Rezultatem są rzeźbiarskie, organiczne kształty, które stanowią rdzeń dla całej rodziny mebli. 

Łącząc prostotę i elegancję BoConcept z estetyką przyszłości BIG i poczuciem projektowania dla konkretnego celu, Nawabari została zaprojektowana, aby łączyć ludzi i przekształcać wspólne przestrzenie. Nawabari składa się z dwóch rozmiarów sofy, fotela, dwóch stolików kawowych i dwóch rozmiarów puf. Kolekcja może być ustawiana pojedynczo jako wyróżniające się elementy lub grupowana, aby stworzyć samodzielną, spójną przestrzeń. 

Kolekcja może być dostosowana do potrzeb każdego projektu. Poza pełną gamą ekskluzywnych tkanin BoConcept dostępna będzie także w tapicerce Blend grupy Gabriel: z efektem wełny w sześciu predefiniowanych kolorach, które pięknie podkreślają zmysłowy design.  

Zrównoważony rozwój przede wszystkim 

Względy i rozważania na temat zrównoważonego rozwoju są wbudowane w projekt Nawabari. Sofy, fotel i pufy posiadają certyfikat Greenguard w przypadku tkaniny Blend (dostępnej wkrótce). Certyfikat ten gwarantuje, że produkty mają niską emisję chemikaliów i niewielki wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniach. Tkanina Blend posiada również oznakowanie ekologiczne UE I certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX®, co oznacza, że każdy jej składnik został przebadany pod kątem istnienia szkodliwych substancji. 

Debiut w BIG HQ 

Udowadniając atrakcyjność kolekcji, Ingels wybrał Nawabari do zaprezentowania go na kilku piętrach nowej, flagowej siedziby BIG w porcie Nordhavn w Kopenhadze. Ogromna przestrzeń przemysłowa, symbolizująca siłę projektową miasta, była również scenerią dla globalnej kampanii zdjęciowej BoConcept x BIG. 

O partnerstwie  

Bjarke Ingels i jego zespół architektów, urbanistów i projektantów odpowiadają na wielkie pytania XXI wieku, kształtując otaczający nas świat za pomocą wizjonerskich rozwiązań, które mają pozwolić osiągnąć lepszy sposób życia. Pozostając wiernymi esencji skandynawskiego wzornictwa, BoConcept tworzy ponadczasowe projekty charakteryzujące się czystymi liniami, funkcjonalną elegancją i dyskretnym pięknem. Dania to kraj słynący ze swojego dziedzictwa wzornictwa, ale dzięki tej wspólnie zaprojektowanej kolekcji patrzy daleko w przyszłość. 

BoConcept jest znany z tworzenia eleganckich projektów, które są ponadczasowe i dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Ta współpraca wnosi nowego ducha nieformalności i zabawy, charakterystycznego dla przełomowego podejścia BIG. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Bjarke i jego zespołem przy tworzeniu tej kolekcji – Paula McGuinness, Chief Marketing Officer w BoConcept A/S.

– BoConcept to międzynarodowy gracz, który jest obecny na rynkach całego świata i zbudował zespół niezwykle utalentowanych rzemieślników i zespołów sprzedażowych. W połączeniu z naszymi kreatywnymi siłami tworzy to wyjątkowy tygiel kulturowo-projektowy – Jakob Lange, Partner, BIG – Bjarke Ingels Group.

Kolekcja Nawabari pojawi się w salonach BoConcept w Warszawie i Poznaniu już w marcu tego roku.

~materiały prasowe