Zbliża się VIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego

Zbliża się VIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego

13 września 2023 roku, podczas targów DREMA, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie miało miejsce najważniejsze spotkanie branży meblarskiej – Ogólnopolski Kongres Meblarski. Coroczne wydarzenie, organizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, pokazuje kierunki zmian w branży, nadchodzące wyzwania, a także najlepiej dopasowane do nich strategie. Na Kongresie spotykają się menedżerowie zarówno z czołowych przedsiębiorstw meblarskich, jak i z młodych, dynamicznych firm, których łączy zainteresowanie efektywnym rozwijaniem biznesu. W poprzedniej edycji spotkania wzięło udział ponad 100 osób.

Podczas VIII Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, jak co roku, pojawią się ważne i aktualne tematy dla branży meblarskiej. Do głównych zagadnień, które mają być poruszone, należą:

Konkurencja z producentami z Azji na rynkach zagranicznych

Eksperci omówią zagrożenia płynące dla eksportu polskich mebli ze strony producentów azjatyckich. Podsuną również wskazówki, gdzie szukać realnych przewag konkurencyjnych nad nimi – czy stawiać, a jeżeli tak to w jakim stopniu, na design, jakość, certyfikację, ekologię czy markę?

Digitalizacja i automatyzacja w polskiej branży meblarskiej na tle świata

Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych i logistycznych to przyszłość branży meblarskiej. Na Kongresie dowiemy się, jak wygląda jej wdrażanie w firmach, a także jak wykorzystać digitalizację w marketingu i sprzedaży oraz budowaniu relacji z klientami.

Strategie na trudne czasy – przykłady firm i marek, które opierają się recesji

Uczenie się na cudzych sukcesach może nas samych do nich przybliżać. Podczas spotkania przekonamy się, że wyzwania są jednocześnie szansami, które odpowiednio szybko zauważone i wykorzystane dają impuls do wzrostu.

Ogólnopolski Kongres Meblarski jak zawsze będzie też doskonałą okazją do budowania sieci kontaktów i wymiany informacji oraz doświadczeń w bezpośrednich rozmowach kuluarowych. Warto już teraz zaplanować sobie udział w tym obowiązkowym wydarzeniu branżowym. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji. Więcej informacji i zgłoszenia w Biurze Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli:  Joanna Gruszczyńska, joanna.gruszczynska@oigpm.org.pl, tel.: 22 245 19 20

~źródło: OIGPM