Zmiany w zarządzie FABRYK MEBLI „FORTE”

Zmiany w zarządzie FABRYK MEBLI „FORTE”

W związku z rezygnacją Macieja Formanowicza z funkcji Prezesa Zarządu FABRYK MEBLI „FORTE”, spółka zapowiada, że od września 2023 roku zarządzanie firmą przejmie Maria Florczuk, córka obecnego Prezesa.

Maciej Formanowicz zajmował stanowisko Prezesa przez ponad 30 lat. W tym czasie rozwinął firmę z jednego zakładu produkcyjnego w Ostrowi Mazowieckiej do grupy kapitałowej obejmującej szereg spółek produkcyjnych w Polsce i handlowych w Europie. Zainicjował również między innymi budowę fabryki płyt wiórowych Tanne, w Suwałkach, która rozpoczęła produkcję w 2018 roku. Jest to jedna z największych polskich inwestycji branży meblarskiej ostatnich lat.

Maria Florczuk związana jest zawodowo z FORTE od 2007 roku. Jej pierwszym strategicznym projektem było zbudowanie łańcucha dostaw z Azji. Od 2010 roku przejęła odpowiedzialność za obszar zakupów, gdzie odpowiadała za opracowanie i wdrożenie centralnej polityki zakupowej oraz optymalizację łańcucha dostaw surowców. W 2014 roku została powołana na Członkinię Zarządu spółki, kolejno poszerzając zakres obowiązków o inwestycje, marketing, HR, IT, projekty strategiczne, łańcuch dostaw i rozwój produktów. Aktualnie nadzoruje działania strategiczne firmy w zakresie rozwoju biznesu. Zarządza zespołami odpowiedzialnymi za marketing, zakupy, HR oraz projekty strategiczne.

Jest absolwentką SGH na kierunku Zarządzanie i Marketing. Ukończyła również podyplomowe studia Managerów Zakupów w SGH oraz programy menadżerskie i przywódcze na IMD w Lozannie. Jako członkini Rady Programowej Climate Leadership powered by United Nations jest aktywnie zaangażowana w tematykę zrównoważonego rozwoju.

Przez 16 lat naszej wspólnej pracy w FORTE Maria zarządzała wieloma obszarami. Dzięki jej strategicznemu myśleniu i wysokim kompetencjom zainicjowała i przeprowadziła szereg zmian organizacyjnych i strukturalnych, usprawniających procesy zarządcze i zwiększające zwinność firmy – podkreśla Maciej Formanowicz, założyciel i obecny Prezes Zarządu FABRYK MEBLI „FORTE” S.A.. 

Naszą siłę zbudowaliśmy na masowej produkcji mebli, efektywności operacyjnej i doskonałości logistycznej. Zawsze staraliśmy się być szybcy i elastycznie odpowiadać na potrzeby klientów zarówno dużych międzynarodowych sieci handlowych, jak i tradycyjnych niezależnych sklepów meblowych. W najbliższych latach będziemy wzmacniać te kompetencje i poszerzać naszą ofertę poprzez innowacje i rozbudowę asortymentu – podsumowuje Maria Florczuk, obecna Członkini Zarządu i przyszła Prezeska. - Moją osobistą misją jest też transformacja firmy w kierunku celów zrównoważonego rozwoju. Zaangażowanie w ochronę środowiska musi być widoczne i namacalne, ponieważ zmiany klimatyczne są faktem. Dziś biznes musi podjąć decyzję, czy być po stronie problemu czy rozwiązania. Zdecydowanie wolę być po stronie rozwiązania, więc – myśląc o kolejnych pokoleniach – musimy iść w kierunku zwiększania naszego pozytywnego wpływu na środowisko – podkreśla Florczuk.

*Fabryki Mebli „FORTE” jest wiodącym polskim producentem mebli do samodzielnego montażu. Firma powstała w 1992 roku, a w 1996 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. FORTE posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne w Polsce, w tym własną fabrykę płyt wiórowych. Firma sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach na całym świecie, a ponad 85 proc. całej produkcji trafia za granicę. W 2022 roku obrót Grupy FORTE osiągnął 1 273,9 MLN PLN.

~materiały prasowe