Zmiany w zarządzie Grupy SWISS KRONO

Zmiany w zarządzie Grupy SWISS KRONO

Od 1 lutego Peter Wijnbergen przejmie stery w SWISS KRONO, po ustępującym Martinie Brettenthalerze.

We wrześniu 2023 roku, po ponad siedmiu latach pełnienia funkcji dyrektora generalnego Grupy SWISS KRONO, Martin Brettenthaler (lat 53) zdecydował się na podjęcie nowej ścieżki zawodowej. Zgodnie z umową zarządzał on Grupą SWISS KRONO do dziś. Był to czas na podjęcie decyzji w kwestii wyznaczenia jego następcy. Od 1 lutego 2024 roku Peter Wijnbergen (lat 61) obejmie zarządzanie Grupą, obejmując funkcję dyrektora generalnego. Peter Wijnbergen był członkiem Rady Dyrektorów Swiss Krono Holding Ltd od 2022 roku i może poszczycić się długą karierą w branży. Martin Brettenthaler opuści Grupę 31 stycznia 2024 roku.

Przez ostatnie 7 lat, jako silny zespół osiągnęliśmy wiele w Grupie SWISS KRONO. Chciałbym podziękować naszym pracownikom, moim kolegom z Zarządu Grupy i Radzie Dyrektorów za doskonałą i zaangażowaną współpracę. Szczególnie chciałbym podziękować właścicielce SWISS KRONO, Ines Kaindl, za jej zaufanie i możliwość zarządzania jej firmą rodzinną przez ten czas – powiedział Martin Brettenthaler.

Przejmując funkcję dyrektora generalnego, członek Rady Dyrektorów, Peter Wijnbergen, zapewni ciągłość w zarządzaniu Grupą SWISS KRONO i będzie napędzał dalszy wzrost Grupy.

– Cieszę się, że mogę objąć stery i zapewnić ciągłość w zarządzaniu Grupą SWISS KRONO. W tym celu mogę liczyć na pełne wsparcie właściciela i Rady Dyrektorów – mówił Peter Wijnbergen.

~materiały prasowe