Zmiany w zarządzie Lamello Group

Zmiany w zarządzie Lamello Group

Od 1 stycznia 2024 roku Marco Schweizer przejmie obowiązki dyrektora w międzynarodowym przedsiębiorstwie rodzinnym Lamello. Zastąpi on Susanne Affolter, która pozostanie przewodniczącą Rady Dyrektorów, aktywnie wpływając na strategiczną przyszłość tego renomowanego przedsiębiorstwa.

Marco Schweizer, urodzony w Fricktal w północno-zachodniej Szwajcarii, był dyrektorem zarządzającym FrymaKoruma w latach 2020–2023. Karierę rozpoczął w 1998 roku jako projektant w firmie FrymaKoruma, dostawcy maszyn i systemów procesowych najwyższej klasy, gdzie przez ponad 25 lat zdobywał wiedzę na temat procesów produkcyjnych, przepływów procesów i związanych z nimi wyzwań w międzynarodowej branży inżynierii mechanicznej. Jego szeroki zakres kompetencji obejmował role kierownika projektu, szefa działu inżynierii i rozwoju, kierownika produktu, szefa obsługi klienta oraz dyrektora zarządzającego w firmie FrymaKoruma AG w Rheinfelden w Szwajcarii. Był również dyrektorem zarządzającym firmy ProXES Technology GmbH w Neuenburgu, w Niemczech.

Na nowym stanowisku dyrektora zarządzającego Lamello Group Marco Schweizer przekonuje, że:

Chodzi zawsze o ludzi. Dotyczy to zarówno koleżeństwa w zespole Lamello, jak i naszych cennych i pierwszorzędnych relacji biznesowych i klientów. Chcemy pielęgnować i rozwijać te relacje razem, abyśmy mogli nadal rozwijać pragmatyczne i pionierskie rozwiązania dla naszych klientów w przyszłości.

Susanne Affolter ustąpi ze stanowiska dyrektora zarządzającego Lamello Group 31 grudnia 2023 roku. Wnuczka wynalazcy ukończyła praktyki w rodzinnej firmie i w latach 90. przejęła odpowiedzialność za zasoby ludzkie. Może spojrzeć wstecz na wiele pełnych wydarzeń i udanych lat jako menedżer zasobów ludzkich oraz członek zarządu i ostatecznie dyrektor zarządzający. Susanne Affolter jest przekonana:

– Dzięki Marco Schweizerowi Grupa Lamello zyska topowego menedżera z ponad 16-letnim stażem doświadczenia menedżerskiego. Również na poziomie osobistym posiada on niezbędną wiedzę, aby poporowadzić Lamello do kolejnego etapu rozwoju. Nie możemy się doczekać naszej silnej i udanej współpracy.

Rodzinne przedsiębiorstwo Lamello to wiodący producent systemów łączeniowych dla firm stolarskich, z siedzibą w Bubendorf w Szwajcarii. Dzięki nieustannemu dostosowywaniu się do praktycznych innowacji oraz specjalizacji w oferowaniu wysokiej jakości rozwiązań premium dla technologii łączenia mebli, Lamello zajmuje doskonałą pozycję na rynkach na całym świecie, zarówno tych stałych we współpracy, jak i tych nowo powstających.

~kafal