25 lat produkcji polskich obrzeży

25 lat produkcji polskich obrzeży

El-Mech-Plast Jedziniak Spółka Jawna to polska firma oferująca szeroki asortyment obrzeży oraz innych profili przeznaczonych dla branży meblarskiej. Wieloletnie doświadczenie w produkcji, własny dział konstrukcyjny i polityka cenowa sprawiły, że aktualna oferta cieszy się popularnością na rynku krajowym i zagranicznym.

W tym roku El-Mech-Plast Spółka Jawna świętuje ćwierć wieku działalności. To polska firma, obecna na rynku nieprzerwanie od 1998 roku oferująca szeroki asortyment obrzeży oraz innych profili przeznaczonych dla branży meblarskiej. Oferta dzieli się na dwie kolekcje, gdzie łączna ilość oferowanych dekorów, to już ponad 500 pozycji dopasowanych do czołowych europejskich i nie tylko, producentów płyt meblowych. Nie wlicza się tu szeregu obrzeży produkowanych „na wyłączność” głównie dla fabryk meblowych. Mocną stroną oferty jest nie tylko szeroka gama kolorystyczna, ale również wachlarz wymiarów z których korzystają klienci. Oferowane grubości obrzeży to: 0,45; 0,6; 0,8; 1,0; 1,8 oraz 2,0 mm. Szerokość jest w zasadzie dowolna, zaczynając od 12 mm i kończąc na 96 mm – maksymalnej szerokości przeznaczonej do sprzedaży. Różnorakość struktur powierzchni czyni obrzeża dobrze dopasowanymi do aktualnych ofert producentów płyt meblowych. Na powierzchnię obrzeży nakładane są trzy rodzaje lakierów, w zależności od przeznaczenia: standard, matt lub połysk. Na życzenie klienta obrzeże zabezpieczane jest dodatkową folią ochronną.

Oprócz obrzeży w ofercie znajduje się gama innych profili, np. listew wykończeniowych do blatów, gdzie oprócz walorów estetycznych zapewniają ochronę materiału przed wilgocią, brudem i uszkodzeniami mechanicznymi. W ofercie znajdują się trzy rodzaje listew przyblatowych: listwa La (aluminiowa) oraz listwy Lp (niska) i Lk (wysoka) – bardzo solidne i estetyczne, doskonale przylegające do ściany i mebli. Miękkie, dynamiczne uszczelki dodatkowo niwelują ewentualne nierówności powierzchni blatu i ściany. Do ochrony cokołów meblowych przeznaczone są listwy Lu – w standardowej wersji bezbarwne lub w kolorze czarnym (Lu55), białym (Lu50) oraz szarym (Lu56).

Fot. Duża liczba oferowanych dekorów listw przyblatowych pozwoli dopasować profil uszczelniający do niemal każdego blatu.

Obrzeża i profile EMP spełniają normy bezpieczeństwa, produkowane są w oparciu o przyjazne środowisku technologie, posiadają Atest Higieniczny wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego w Warszawie.

W ubiegłym roku firma zdecydowała się na wprowadzenie do oferty chemii stolarskiej w postaci czyścika „Edge Tape Cleaner” sprzedawanego pod własną marką.

~artykuł promocyjny