Jasne dekory – najlepsze propozycje do nowoczesnego salonu

Jasne dekory – najlepsze propozycje do nowoczesnego salonu

Kojący, spokojny, przytulny – taki właśnie może być salon, skąpany w jasnych barwach, zatopiony we wzorach drewna dębu i innych gatunków drewna. W dynamicznym świecie, w którym żyjemy, stworzenie przyjaznego miejsca do mieszkania, które pomoże nam się wyciszyć, jest szczególnie ważne. Jak to zrobić?

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, nie tylko dlatego, że to w nim na co dzień wypoczywamy. Jest też przestrzenią do podejmowania gości, towarzyszem ważnych momentów w naszym życiu, miejscem, w którym spotyka się cała rodzina. To punkt centralny każdego domu i mieszkania. Dlatego tak ważne jest, aby jego aranżacja była dopracowana i dopasowana do naszych potrzeb. Co jest istotne podczas urządzania salonu? W zasadzie wszystko – kolory ścian, elementów dekoracyjnych, ale również barwy tkanin i mebli – przy projektowaniu salonu należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Wszystkie elementy muszą ze sobą współpracować we wnętrzu i dopełniać się. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak urządzić jasny, przyjazny salon, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sugestii oraz porad.

Wybierz dobrą bazę

Beże mają opinię bezpiecznych, są doskonałą propozycją do stworzenia harmonijnego wnętrza, zaprojektowanego z myślą o relaksie i wypoczynku. I chociaż nie wszystkim się beż podoba, to bez wątpienia jest barwą, która w trendach kolorystycznych nie schodzi z piedestału. Beże są po prostu doskonałą bazą – zarówno do stworzenia wnętrza w spokojnym klimacie, jak również bardziej śmiałego, gdzie towarzyszą mu mocniejsze kolory i wyrafinowane dekoracje. To też dobra alternatywa dla bieli, beże są zdecydowanie cieplejsze, a jednak podobnie jak biel, rozświetlają wnętrza i optycznie je powiększają. W ofercie Pfleiderer znajdziemy wiele odcieni tego koloru – od wpadających w szarość tj. Szarobeżowy U15133, poprzez ciepłe beże np. Cashmere U12168 czy Beż Piaskowy U16003, po beże z domieszką różu – Puder U16037 lub brązu – Trufel U16000.

Co więcej, beże znakomicie sprawdzają się jako samodzielny kolor w aranżacji salonu. Tworzą wówczas przyjemną, otulającą aurę. Kolejną zaletą tego koloru jest fakt, że pozostawiają szerokie pole do dekoracji wnętrza – pięknie komponują się z drewnem, gliną, naturalnymi tkaninami tj. len lub juta, jak również z chłodniejszymi materiałami, jak na przykład kamień. Możliwości połączeń jest naprawdę wiele.

Zdaj się na piękno natury

Aranżując salon warto wziąć pod uwagę nie tylko różne odcienie beży, ale też dekory inspirowane gatunkami drewna. Nadają one wnętrzu ciepły, naturalny wygląd. Największą popularnością od lat cieszą się dekory z rysunkami dębu – to gatunek drewna, który ma wiele do zaoferowania – kojącą barwę, bogate usłojenie, a często również efektowne sęki i kwiaty. Dąb prezentuje się szlachetnie i elegancko, to doskonały wybór do nowoczesnego wnętrza, którego aranżacja ma być zgodna z trendami. Interpretacji tego gatunku drewna w ofercie Pfleiderer znajdziemy wiele, np. popularny Dąb Olejowany R20348 – klasyczny, elegancki dekor z wyrazistym usłojeniem lub bardziej pasiasty z efektem deskowania – Dąb Amerykański R20119.

Z czym w aranżacji wnętrza łączyć dekory z rysunkami drewna? Z bielą, aby optycznie powiększyć wnętrze, ale również z jasnymi wzorami kamienia, np. efektowym India White S63045. Dekor ten to intrygująca alternatywa dla czystej bieli, posiada delikatny, stylowy wzór marmuru. Drewno dobrze komponuje się też z dekorami uni, np. soczystą, świeżą zielenią Tajga U19515.

Living room interior with two comfortable armchairs, cozy coffee table, grey carpet, bookshelf with crockery, beige wall, oak wooden parquet floor. Concept of minimalist design. 3d rendering

Wybór odpowiednich jasnych dekorów pomoże nam zaaranżować salon, który będzie nowoczesny i zgodny z trendami. Nie należy jednak zapominać o dodatkach. Wystrój salonu świetnie urozmaicą lampy, jeśli mamy we wnętrzu dużo wzorów drewna, sprawdzą się modele, których klosze wykonano z rattanu. Warto też wpuścić do wnętrza więcej naturalnego światła, zawieszając w oknie transparentne zasłony lub całkowicie z nich rezygnując. Do tego jasne poduszki na sofie, jasny dywan z modnym wzorem i nasza aranżacja będzie pełna pozytywnego nastroju oraz klimatu.

~materiały prasowe