Trójwymiarowe fronty meblowe

Trójwymiarowe fronty meblowe

Jak stworzyć meble z charakterem? Można tego dokonać zastępując gładką powierzchnię frontów frezami, które nadadzą szafkom i komodom trójwymiarowego efektu. Takie wykończenie umożliwia technologia MELAFOL, stosowana przez nowosolskiego producenta płyt meblowych – Melaco Sp. z o.o.

Autorskie meble bez ograniczeń

Frezowanie w świecie meblarskim to szeroko stosowany zabieg, pozwalający nadać całym kolekcjom meblowym określony styl. Charakterystyczne pionowe żłobienia umożliwiają tworzenie rustykalnych linii, przywodzących na myśl starodawne, wiejskie pomieszczenia. Symetryczne, oszczędne frezy są natomiast szczególnie popularne wśród producentów mebli, nawiązujących do nowoczesnego trendu. Takie żłobienia są delikatne, czasami niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale sprawiają, że kolekcja staje się bardziej elegancka i ciekawsza. Po frezy sięgają chętnie również twórcy mebli do wnętrz w stylu glamour czy modern classic, a także studia szukające alternatywnych, designerskich rozwiązań.

Fot. Melaco

Technologia MELAFOL wprowadza na rynek zupełnie nowe możliwości związane ze zdobieniami. Dzięki niej możliwe jest zaaplikowanie na powierzchni płyty meblowej subtelnego, delikatnego wzoru oraz bardziej skomplikowanych, głębokich żłobień i kształtów. To jednak nie wszystko – sięgając po tę technologię, każdy producent mebli może tworzyć meble z frontami o najbardziej finezyjnym wyglądzie z ciekawym efektem trójwymiarowym. Możliwości są nieograniczone – geometryczny wzór, faliste wypukłości czy struktura plastra miodu.

Oryginalne w wyglądzie i funkcjonalne

Wygląd to jednak nie wszystko. Firma Melaco stawia przede wszystkim na jakość. Oprócz bardzo precyzyjnych, starannie wykonanych frezów zadbała także o odpowiednie materiały, które przedłużają trwałość powstałych frontów. Do ich produkcji wykorzystywane są jednostronnie laminowane płyty MDF o grubości od 16 do 25 mm, w zależności od oczekiwań klienta. Płyty MDF pod względem emisji formaldehydu spełniają wymagania norm DIN EN 16516. Każda płyta oklejana jest wysokiej jakości folią polimerową w procesie prasowania próżniowego. Proces ten pozwala pokryć komponent w trzech płaszczyznach, zapewniając mu idealne wykończenie.

Fot. Melaco

Płyty MDF, a także kleje oraz folie, które są wykorzystywane podczas produkcji frezowanych płyt meblowych posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty. Są one uznawane zarówno w Polsce, jak i za granicą, co oznacza, że po technologię MELAFOL mogą sięgać również firmy, prowadzące sprzedaż poza terenem kraju.

Fronty MELAFOL, jak również inne wyroby firmy Melaco posiadają certyfikację FSC®, która potwierdza, że surowce używane podczas produkcji pochodzą z certyfikowanego łańcucha dostaw, wspierającego zrównoważoną gospodarkę leśną.

Rozwiązania do każdego pomieszczenia

Firma Melaco dołożyła wszelkich starań, by trójwymiarowe fronty meblowe znalazły zastosowanie w każdym z domowych pomieszczeń. Dzięki temu każdy producent meblowy może zaprojektować i stworzyć kompleksową domową kolekcję. Podobny motyw może zdobić sypialnianą komodę, szafę w pokoju dziecka, a także kuchenne oraz łazienkowe fronty.

Fot. Melaco

Wszystko dzięki odporności na działanie wilgoci i podwyższonej temperatury, jaką zapewniają wspomniane materiały, przede wszystkim folia polimerowa, a także testowane, wytrzymałe i doskonale łączące kleje dwuskładnikowe z dodatkami zapewniającymi sieciowanie spoiny. Dzięki tym rozwiązaniom fronty meblowe powstałe w technologii MELAFOL zachowają swój estetyczny wygląd przez lata, mimo oddziaływania promieni słonecznych czy wilgoci.

Oferta dla projektantów mebli i producentów meblowych

Melaco od lat wspiera projektantów i producentów w tworzeniu niepowtarzalnych meblowych kolekcji. Dla swoich partnerów firma przygotowała atrakcyjne warunki współpracy i szerokie wsparcie techniczne, które pozwoli wcielić pomysł w życie i zbudować kolekcję mebli inną niż wszystkie.

~kafal