Winiarnia, doskonałe dopełnienie luksusowej kuchni

Winiarnia, doskonałe dopełnienie luksusowej kuchni

Domowa winiarnia zlokalizowana w kuchni jest idealnym miejscem do przechowywania kolekcji szlachetnych trunków oraz różnorodnych akcesoriów służących do ich serwowania. Propozycja marki ZAJC umożliwia jej wykorzystanie również jako funkcjonalnej spiżarni.

Domowe piwniczki, utrzymujące właściwą temperaturę oraz wilgotność, od wieków są uznawane za idealne miejsca do przechowywania wina. W obecnych czasach coraz trudniej jest jednak znaleźć pomieszczenia, które spełniałyby te wymogi. Dziś chcemy, by nasza kolekcja win była nie tylko łatwo dostępna, ale także efektownie wyeksponowana. W odpowiedzi na te potrzeby, marka ZAJC proponuje domową winiarnię jako element wzbogacający aranżację kuchenną. Pomieszczenie to może również służyć jako nowoczesna spiżarnia, w którym domowe przetwory zyskają wyjątkową oprawę.

Zamknięta wielkoformatowymi drzwiami przesuwnymi winiarnia ZAJC wyposażona jest w wykonany z aluminium regał z półkami dostosowanymi do przechowywania i eksponowania wina. Tę funkcję ma również wykonany z litego dębu panel ścienny. Jego wygląd dynamizują lamele o trójkątnym przekroju, które zastosowane są również na suficie. Do przechowywania akcesoriów do serwowania wina służy moduł z szufladą, który w całości wykonany jest z materiału MDi marki Inalco.

W strefie zamontowana została również winiarka Liebherr. Po obu jej stronach znajdują się szafki, a jedna z nich służy do przechowywania kieliszków. Zabudowa wykończona jest fornirem dębowym. Winiarnia opcjonalnie wyposażona może zostać w system chłodzenia, który powinien zostać przewidziany na etapie projektowania domu. Tak zaprojektowana winiarnia stanowi nie tylko praktyczne, ale i estetyczne uzupełnienie przestrzeni kuchennej, podkreślając luksusowy charakter wnętrza.

~materiały prasowe