Innowacyjne rozwiązania HOMAG na Wood Tech Warsaw Expo 2024!

Innowacyjne rozwiązania HOMAG na Wood Tech Warsaw Expo 2024!

HOMAG, czołowy dostawca maszyn i technologii dla przemysłu obróbki drewna, zachwycił odwiedzających targi Wood Tech Warsaw Expo swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami. Pod hasłem “SHARING PASSION. Dzielimy się pasją”, firma zaprezentowała pełen wachlarz swoich możliwości, od cyfrowych innowacji po efektywne rozwiązania produkcyjne i usługi serwisowe.

HOMAG Polska wzięła udział w marcowych targach Wood Tech Warsaw Expo w Nadarzynie, gdzie prezentowała swoje innowacyjne rozwiązania dla przemysłu obróbki drewna. Podczas wystawy, która odbyła się w dniach 5-7 marca 2024 roku, firma zaprezentowała maszyny, takie jak centrum DRILLTEQ V-200, pilarka panelowa SAWTEQ S-200 oraz okleiniarka EDGETEQ S-240.

Odwiedzający mieli niepowtarzalną szansę nie tylko oglądać, ale również doświadczyć na żywo działania innowacyjnych rozwiązań lidera rynku, co pozwoliło im na zdobycie inspiracji i wiedzy w obszarze efektywnych procesów produkcyjnych w branży obróbki drewna.

Kompaktowa maszyna DRILLTEQ V-200, zajmująca 5 m2, wierciła, frezowała i wykonywała rowki, oferując doskonałą wydajność dla produkcji typu just-in-time. Pilarka panelowa SAWTEQ S-200, wyposażona w zaawansowane funkcje, również przyciągała uwagę odwiedzających, oferując szybkie i precyzyjne cięcie. Z kolei okleiniarka EDGETEQ S-240, stanowiąca optymalne rozwiązanie dla mniejszych zakładów produkcyjnych, prezentowała swoje bogate wyposażenie i dużą elastyczność podczas obróbki końcowej.

Eksperci HOMAG w rozmowach na stoisku z klientami podkreślali również dużą wagę rozwiązań cyfrowych i aplikacji, które usprawniają codzienną pracę w zakładach produkcyjnych. Ponadto przekonywali o korzyściach płynących z automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych, pozwalającym przedsiębiorstwom osiągnąć większą efektywność i konkurencyjność na rynku.

Podczas targów Wood Tech Warsaw Expo nie obyło się bez wystąpienia w panelu dyskusyjnym. Swoimi spostrzeżeniami na temat branży meblarskiej podzielił się Michał Piłat, Dyrektor Zarządzający HOMAG Polska. Debata pt.: „Przyszłość branży meblarskiej – szanse i zagrożenia” stanowiła ciekawą dyskusję na temat przyszłości branży meblarskiej i sposobów, w jaki firmy powinny ją kształtować. Poruszone zostały kwestie takie jak: podnoszenie kompetencji pracowników, importowanie pracowników z odległych rynków, czy problemy systemu edukacji zawodowej w branży meblarskiej.

Podsumowując tegoroczne targi w Nadarzynie były doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami, które HOMAG przygotował dla przemysłu obróbki drewna. Pomimo że firma wystawiła się na targach po raz pierwszy, to ich stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających.

Przeżyjmy to jeszcze raz: https://www.facebook.com/watch/?v=1815226418975888

~Karolina Falgowska