Zgodnie z tym przesłaniem Salvamac Group aktywnie uczestniczył w wielu wydarzeniach branżowych, które były doskonałą okazją do zacieśnienia relacji biznesowych ze swoimi klientami oraz do prezentacji nowości technologicznych, których i w tym mijającym roku nie zabrakło.
W tym roku mieliśmy okazję spotkać się z przedstawicielami Salvamac Group trzykrotnie: na targach Ligna w Hanowerze, Wood Tech Warsaw Expo w Nadarzynie oraz na Dremie w Poznaniu. Wszystkie te wydarzenia przyciągnęły na stoisko polsko-włoskiej firmy wielu zwiedzających, obecnych klientów, jak również osoby zainteresowane w przyszłości udoskonaleniem swojej produkcji w zakresie optymalizacji cięcia drewna.
– Rok 2023 dla firmy Salvamac był niezwykle pracowity. Mieliśmy okazję wziąć udział w największych wydarzeniach, na których przedstawialiśmy całą ofertę firmy oraz nasze nowości na rok 2023, takie jak optymalizerki SalvaCut i UltraCut oraz maszyny z serii Legend – mówi Bartosz Maciejewski, doradca techniczno-handlowy Salvamac.
Ten intensywny targowy czas upłynął pod hasłem „I feel wood”, które było w tym roku szczególnie promowane przez
Salvamac Group. Hasło, które wybija się na kolorowym tle, przypomina znaną piosenkę „I feel good” Jamesa Browna i podobnie jak ten szlagier muzyczny – przesłanie Salvamac jest pełne wigoru i optymizmu. Przede wszystkim zaś wyraża ścieżkę rozwoju włosko-polskiej firmy.
Rozwój to nie tylko nowości, które były prezentowane na targach, ale również inwestowanie w infrastrukturę firmy. Efektem tych działań było otwarcie nowego showroomu o powierzchni 700 mkw., który zlokalizowany jest w samym sercu Wielkopolski.
– Nowe miejsce dało nam nowe możliwości, takie jak powiększenie produkcji oraz skrócenie czasu dostawy dla naszych odbiorców. Inwestycję tę wymusiły na nas rynki zagraniczne, na których od lat bardzo prężnie działamy, takie jak Anglia, kraje Beneluksu czy nordyckie. Nasz showroom jest również ważny z punktu widzenia polskiego rynku, na którym bardzo mocno walczymy, by być rozpoznawanymi i sprawić, by klienci darzyli nas zaufaniem działającym w dwie strony – mówi przedstawiciel firmy Salvamac.
Dla założycieli Salvamac Group najważniejsi są jednak ludzie, którzy – jak wielokrotnie podkreślali Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski – stoją za sukcesem firmy. Rozwój to zatem również inwestowanie w najlepszy zespół poprzez wprowadzenie do firmy nowych pracowników, specjalistów i techników handlowych, którzy są niezbędni, aby sprostać rosnącemu popytowi w wielu krajach, zarówno w tych, gdzie Salvamac już działa, jak i na nowych rynkach, które dopiero się otwierają.
Również rynek w Polsce zyskał w tym czasie nowego, doświadczonego doradcę – Bartka Maciejewskiego, naszego rozmówcę.
Optymalna obróbka drewna dla każdego
W zakresie nowych technologii Salvamac Group intensywnie pracował przez cały rok, aby osiągnąć jak najbardziej optymalną obróbkę drewna. Poczynając od nowej serii pilarek Legend, czterech modeli z piłami o średnicach 400, 500, 550 i 600 mm, wyposażonych w sprawdzony i niezawodny SalvaStop, przez sprawdzoną optymalizerkę SalvaPush_2000 i SalvaCut_3000, aż po nową maszynę UltraCut_7000, wszystkie są idealnym rozwiązaniem dla zwiększenia wydajności drewna, zredukowania godzin roboczych, ułatwienia pracy operatorom, obniżenia kosztów i zwiększenia zysków.
Bliskie partnerstwo
Oprócz autorskich rozwiązań Salvamac Group w mijającym roku kontynuował zacieśnianie relacji ze swoimi partnerami biznesowymi, w ramach dobrze funkcjonującej sieci. W tym kontekście bardzo ważnym krokiem było nawiązanie współpracy z włoskim liderem w produkcji suszarni dla drewna opałowego, lameli czy producentów palet – firmą Incoplan, z której ofertą zapoznaliśmy się na targach Drema. – Współpraca, partnerstwo, dzielenie się dziś procentuje tym, że stajemy się prawdziwą „całością”, grupą firm współpracujących ze sobą, aby zagwarantować profesjonalistom z branży drewna litego kompleksowe rozwiązania – mówią przedstawiciele Salvamac Group.
~Małgorzata Gackowska