Co kryje się za marką ITA TOOLS?

Co kryje się za marką ITA TOOLS?

O tym, co kryje się za marką ITA TOOLS, można się przekonać podczas branżowych targów, w których polski producent narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych, bierze udział. Nie inaczej było podczas tegorocznych targów Holz-Handwerk w Norymberdze, które dla ITA TOOLS były bardzo udane.

Firma ITA TOOLS w targach Holz-Handwerk wzięła udział już po raz drugi. Rynek niemiecki jest bowiem ważnym kierunkiem eksportowym dla polskiego producenta. Głównym zaś celem uczestnictwa w targach branżowych jest dla ITA TOOLS budowanie marki.

Wiemy, jak ważne w tej branży jest innowacyjne podejście do przemysłu, a udział w branżowych targach to doskonała okazja, by przedstawić naszym klientom, co kryje się za marką ITA TOOLS. Dzięki nowoczesnej hali przemysłowej, najnowszym technologiom i wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, już teraz konkurujemy z największymi firmami z tej branży.

Ponadto dzięki uczestnictwu w topowych targach dotyczących narzędzi oraz maszyn wykorzystywanych do obróbki drewna, mamy okazję do bezpośrednich spotkań z potencjalnymi klientami i prezentowania najnowszych produktów i innowacji – mówi przedstawiciel firmy.

Tegoroczna edycja targów w Norymberdze, która odbyła się 19-22 marca, dla polskiego producenta narzędzi do obróbki drewna była bardzo udana. Wydarzenie dało możliwość spotkania zarówno z nowymi, jak i stałymi klientami oraz pozyskania wartościowych kontaktów biznesowych, nie tylko z rynku niemieckiego.

– Jako marka, która w ostatnich latach zdobyła duże uznanie i rozpoznawalność na rynkach międzynarodowych, wzbudzamy zainteresowanie wśród innych firm, szczególnie pod względem przyszłej współpracy i dystrybucji naszych produktów. Dzięki nowoczesnej hali produkcyjnej możemy zagwarantować produkty najwyższej jakości niemal od ręki – w masowych ilościach. Ten aspekt stanowi siłę naszej firmy i ostatecznie decyduje o podjęciu współpracy z marką ITA TOOLS.

Warto przypomnieć, że nowoczesne centrum produkcyjne ITA TOOLS w Mielcu, w ostatnich miesiącach powiększyło się o dodatkową halę do produkcji pił i podcinaków diamentowych. Dzięki temu firma zwiększyła nie tylko możliwości produkcyjne, ale i stale udoskonala swoją ofertę.

Targowe premiery i flagowe produkty

Wśród prezentowanych przez ITA TOOLS produktów znalazły się frezy spiralne do obróbki drewna, frezy diamentowe, głowice diamentowe do wstępnego frezowania do okleiniarek, piły i podcinaki diamentowe oraz frezy spiralne do obróbki kompozytów. To właśnie te ostatnie stanowiły ważny element prezentowanej oferty.

W związku z dynamicznymi zmianami na rynku, od dłuższego czasu rozwijamy swoją ofertę frezów pełnowęglikowych dla firm, które wykorzystują materiały kompozytowe. Biorąc pod uwagę szeroką gamę obrabianych materiałów, które wymagają specjalistycznych narzędzi, oferujemy frezy wyprodukowane z kilku rodzajów węglika spiekanego oraz z kilkoma wersjami powłok ochronnych, które wydłużają żywotność narzędzia i poprawiają jakość wykończenia obrabianego materiału.

Ponadto, w swojej ofercie ITA TOOLS posiada kilkanaście serii frezów z ostrzami wykonanymi z diamentu polikrystalicznego, które przeznaczone są do takich operacji, jak: rowkowanie, cięcie, frezowanie obwiedniowe, nesting. Wykorzystywane są w materiałach wymagających zastosowania narzędzi charakteryzujących się najdłuższą żywotnością, takich jak płyta wiórowa, HDF, MDF, HPL.

Jako producent głowic do najczęściej wykorzystywanych maszyn do produkcji mebli, ITA TOOLS utrzymuje wysokie stany magazynowe narzędzi, na które jest największy popyt. W swojej ofercie posiada dwa rodzaje standardowych głowic do okleiniarek, które charakteryzują się dynamiczną klasą balansu G2,5 oraz otworem wykonanym w tolerancji H7, co przekłada się na lepszą jakość wykończenia obrabianego materiału, cichszą pracę oraz dłuższą żywotność narzędzia.

Premierę podczas targów miały także podcinaki diamentowe, których produkcja ruszyła z początkiem tego roku.

Doskonałe recenzje klientów i duże zainteresowanie dają nam gwarancję, że już wkrótce będzie to flagowy produkt marki ITA TOOLS.

Podczas targów Holz-Handwerk firma zaprezentowała również nowy katalog dedykowany narzędziom do stolarki otworowej i fasad. Jest on dostępny w wersji angielskiej na naszej stronie – www.ita.tools.

Aktywny sezon targowy

Udział w targach Holz-Handwerk rozpoczął intensywny sezon targów branżowych, w których firma z Mielca będzie brać udział. Polskiego producenta spotkamy między innymi podczas targów IWF w USA, DREMA w Poznaniu, Woodtech w Turcji czy FIMMA w Hiszpanii.  

~gac