Zgodnie z hasłem przewodnim Surpass, co oznacza – przewyższać, tegoroczna edycja targów CIFM/interzum guangzhou przyniosła wyjątkowe rezultaty, większe niż oczekiwano w branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz.
W świetle ambitnych działań Chin mających na celu modernizację bazy przemysłowej i przyspieszenie rozwoju zdolności produkcyjnych fabryk mebli, tegoroczne targi CIFM/interzum, z przewodnim tematem Surpass, przerosły oczekiwania pod względem skali, międzynarodowego wpływu i zaangażowania branżowego, zapewniając znaczący impet sektorowi produkcji mebli i przemysłowi.
O sukcesie tegorocznej edycji świadczą liczby. Powierzchnia wystawiennicza wyniosła niemal 180 000 metrów kwadratowych, co stanowi wzrost o 24,2% w porównaniu z 2019 rokiem, i gościła 1 586 firm prezentujących nowe produkty, technologie i rozwiązania dla przemysłu meblarskiego obejmujące m.in.: maszyny do obróbki drewna i płyt, maszyny tapicerskie, akcesoria do mebli, materiały tapicerskie, komponenty, produkty z branży projektowania wnętrz, kleje i wiele więcej.
Wydarzenie, które odbyło się w dniach 28-31 marca, zgromadziło 231 wiodących międzynarodowych marek, dodatkowo umacniając rolę CIFM/interzum guangzhou jako pioniera i centrum innowacji dla przemysłu meblarskiego. Odbywająca się, równolegle z targami China International Furniture Fair (CIFF), wystawa przyciągnęła 215 166 profesjonalnych odwiedzających ze 178 krajów i regionów, co stanowi wzrost o 30,2% w porównaniu z 2019 rokiem. Udział gości zagranicznych również wzrósł, osiągając rekordowy poziom.
– Zarówno liczba odwiedzających, jak i wolumen zamówień przewyższyły oczekiwania o około 20%. Jesteśmy pełni nadziei i pewni co do perspektyw na chińskim rynku – wyraziła swój optymizm Grace Chen, przewodnicząca Zarządu Leitz (China).
Z kolei Yongfeng Yang, prezes CITIKING-RENOLIT, stwierdził, że interzum guangzhou to bardzo wpływowe międzynarodowe targi produkcji mebli, w którym biorą udział wiodące firmy, projektanci i zespoły techniczne. Tym samym wyraził swoje zadowolenie z udziału w tegorocznej edycji.
Podczas targów CIFM/interzum guangzhou zaprezentowano trendy, które są istotnymi wskazówkami dla graczy branżowych poszukujących możliwości biznesowych.
Topowe międzynarodowe firmy takie jak SCM, Paolino Bacci, Biesse, HOMAG, Leitz i Freud zebrały się w Sektorze B (Hale 11.1, 12.1 i 13.1), tworząc centrum zaawansowanej produkcji mebli. Ich skupienie na precyzji, efektywności i jakości doprowadziło do opracowania innowacyjnych rozwiązań opartych na danych, digitalizacji, wizualizacji i kompleksowości cyklu produkcji.
Obszar C (Hale 14.1 i 15.1) przedstawiał szeroki wachlarz materiałów meblowych i akcesoriów, podkreślając innowacje w materiałach zrównoważonych i ulepszeniach funkcjonalnych. Międzynarodowe stowarzyszenia AHEC i AMSO, a także globalne marki, takie jak Aydın, Boyteks, Decospan, DewertOkin, DIC, GTA, Henkel, impress, Italiana Ferramenta, LamiGraf, limoss, LINAK, Munksjö, Rehau, Renolit, Schattdecor, SIGE SPA i SIMALFA, zaprezentowały wysokiej jakości rozwiązania dla producentów mebli i projektantów.
Oprócz wystawy, różnorodne równoległe wydarzenia zapewniły wgląd w branżę. Na przykład Forum Vitality of Sustainable Innovation to Life (VSIL) skupiło się na globalnym projektowaniu wnętrz domowych i łańcuchach dostaw, podczas gdy Boundless Design Forum eksplorowało międzynarodowe technologie obrzeży.
Tegoroczna edycja 2024 CIFM/interzum guangzhou była owocem współpracy z Europejską Federacją Producentów Maszyn Drzewnych (EUMABOIS), Egipską Radą Eksportu Mebli (EFEC) i Malezyjską Radą Mebli (MFC), w celu połączenia zasobów globalnego przemysłu meblarskiego i ustanowienia ekskluzywnego corocznego międzynarodowego wydarzenia poświęconego produkcji i projektowaniu mebli.
Ponadto, w ramach wysiłków mających na celu zapewnienie wystawcom i kupującym najwyższej jakości platform komunikacyjnych i profesjonalnych usług, na miejscu odbyło się 200 sesji biznesowych. Przedstawiciele sieci handlowych, wiodących firm takich jak Appliance Furniture, BSL Furniture, Designcomefirst, Ellesime, Guxin, Jemaramas Jaya, MT Design, Muli, Multi M Group, SAI Solutions i Vifa prowadzili produktywne spotkania biznesowe twarzą w twarz ze swoimi preferowanymi dostawcami.
– Sesje b2b w tym roku były wyjątkowo dobrze zorganizowane, precyzyjne i bardzo efektywne. Chwalimy organizatorów za ich profesjonalizm i drobiazgowe planowanie, i z niecierpliwością oczekujemy dalszego sukcesu targów – podsumował Li Peng, dyrektor ds. badań i rozwoju w Vifa.
Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami po udziale w interzum guangzhou i uczestnictwie w sesjach b2b po raz pierwszy, Christy Tang, dyrektor kreatywna w MT Design, powiedziała: “Udział w interzum guangzhou 2024 nie tylko poszerzył naszą wiedzę, ale także wzmocnił naszą profesjonalną sieć, pozwalając nam być na bieżąco z najnowszymi trendami i innowacjami w branży.“
Kolejna edycja targów CIFM/interzum guangzhou odbędzie się w dniach od 28 do 31 marca 2025 roku.
~materiały prasowe