Nowy, lipcowy termin targów CIFM / interzum guangzhou 2022

Nowy, lipcowy termin targów CIFM / interzum guangzhou 2022

Targi CIFM/interzum guangzhou, postrzegane jako kluczowa brama dla zagranicznych dostawców mebli umożliwiająca wejście na szybko rozwijający się rynek chiński, odbędą się w dniach 26-29 lipiec 2022 roku.

W związku z rekomendacjami antycovidowymi, organizator targów CIFM/ interzum guangzhou Koelnmesse, zdecydował o zmianie harmonogramu, przenosząc te wiodące w Azji targi produkcji mebli, obróbki drewna i wyposażenia wnętrz, z marca na lipiec. Wydarzenie będzie nadal odbywać się równolegle z China International Furniture Fair w Canton Fair Complex, Pazhou, Guangzhou.

Nowy termin oznacza również więcej czasu na przygotowania dla organizatora, aby powitać około 2100 wystawców z prawie 30 krajów i regionów. Oczekuje się, że targi o powierzchni 340 000 metrów kwadratowych przyciągną ponad 200 000 odwiedzających z branży.

Fot. Koelnmesse GmbH / China Foreign Trade Centre Group, Ltd.

Już dziś wiadomo, że niezmienne ożywienie chińskiej gospodarki, przyciąga na targi CIFM/intrzum guangzhoue liderów światowego rynku maszyn, narzędzi, komponentów, akcesoriów i technologii do produkcji mebli. Tematem wiodącym będzie personalizacja, która zdominowała rynek mebli i wyposażenia wnętrz. Konsumenci chętniej wybierają marki oferujące produkty wysokiej jakości, korzystają z wygodnych aplikacji, gdzie dużą rolę mają wrażenia zakupowe. Warto zauważyć, że wszystkie wiodące marki meblowe w Chinach pozycjonują się jako premium, inteligentne oraz nastawione na zdrowie i doświadczenie. Takie firmy są niewątpliwie bardziej wnikliwe przy wyborze dostawców akcesoriów.

Pomocna w tym wyborze będzie również “20 PLUS 20 Annual List” – czyli doroczna nagroda przyznawana podczas targów CIFM / interzum za wybitne osiągnięcia i przełomowe rozwiązania w kategorii akcesoriów meblowych. Wśród laureatów edycji 2021/2022 znalazły się, takie firmy jak: Richard Pieris Natural Foam Limited; Zhangjiagang Coolist Life Technology Co., Ltd.; Cinetto; LINAK; SUGATSUNE SHANGHAI CO., LTD.; Kronospan; Jowat SE; Italiana Ferramenta; Suzhou Nan Juen Trade Co., Ltd.(Repon); SURTECO; LX Hausys; DewertOkin Technology Group Co., Ltd.; LALAN ECO LATEX (PVT) LTD; Rehau polymers(Suzhou) Co., Ltd.; EMOMO TECH CO., LTD.; Henkel (China) Investment Co., Ltd.; Titus GuangDong Components Co., Ltd.; BOYTEKS Tekstil San. ve Tic. A.Ş.; Impress Surfaces Gmbh; Decospan.

Fot. Koelnmesse GmbH / China Foreign Trade Centre Group, Ltd.

Targi CIFM / interzum mają również niecenioną rolę w zakresie kreowania kierunków rozwoju rynku chińskiego. Wiedza ta jest bezcenna dla wszystkich zainteresowanych wejściem na ten rynek. Jak zapewniają organizatorzy, wzorem lat ubiegłych, uczestnicy targów będą mieli okazję do pogłębionego dialogu z liderami branży, ekspertami od projektowania i trendów oraz zainspirują się nowymi koncepcjami i pomysłami.

Aby odnieść sukces na tak zróżnicowanym rynku należy znać reguły i mechanizmy działania nie tylko partnerów biznesowych, ale również konsumentów. Praktyczność i cena to dwa czynniki, które konsumenci cenią na chińskim rynku meblarskim, podczas gdy technologia, wygoda i komfort to kluczowe wymagania. Dlatego akcesoria i komponenty muszą być bardziej elastyczne i różnorodne. To spore wyzwanie dla producentów i dostawców.

Nie lada wyzwanie stoi również przed producentami mebli tapicerowanych, którzy muszą skoncentrować się na badaniach i rozwoju oraz stosowaniu materiałów pochodzących z recyklingu. To wyraźny kierunek rozwoju tego segmentu rynku, którego nie można lekceważyć. Jednocześnie rozwój klejów, powłok i surowców chemicznych zmierza w kierunku wyższej jakości i lepszych standardów.

Jeśli chodzi o produkty drewnopochodne i drewniane, na które wpływ mają takie czynniki, jak choćby rosnące ceny surowców, przedsiębiorstwa potrzebują znacznych inwestycji i innowacyjnych technologii, aby osiągnąć zrównoważone rozwiązania. Maszyny do obróbki drewna stopniowo przechodzą od projektowania produktów i linii produkcyjnych do wyższego poziomu projektowania całej fabryki. Sprzęt musi być bardziej elastyczny, aby sprostać potrzebom niestandardowej produkcji mebli, a inteligentna produkcja to nieunikniony trend w erze Przemysłu 4.0.

Tylko produkty, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, praktyczności, elastyczności i jakości mogą w pełni zaspokoić potrzeby rynku. Podniosło to poprzeczkę w zakresie opracowywania nowych materiałów, innowacyjnych zastosowań technologicznych, projektowania produktów oraz badań i rozwoju. Tematyce tej przyjrzą się uczestnicy Forum VSIL, którego tematem przewodnim będzie „Witalność zrównoważonych innowacji dla życia”. Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli liderzy branży jak: Henkel, Kleiberit, Schattdecor, REHAU, Sugatsune, a także agencja trendów konsumenckich WGSN. Wspólnie stworzą strategiczny panel doradczy, aby dzielić się z uczestnikami z całego świata kwestiami zrównoważonego rozwoju firm i produktów, napotykanych problemów technicznych, innowacji projektowych i najnowocześniejszych trendów.

Więcej informacji na stronie www.interzum-guangzhou.com

~artykuł promocyjny