Garderoba skrojona na miarę indywidualnych potrzeb

Garderoba skrojona na miarę indywidualnych potrzeb

Wysokiej klasy wzornictwo i funkcjonalność systemów CONERO zapewniają niezrównaną przestrzeń, widoczność, dostępność i łatwość obsługi garderoby. Skoordynowana koncepcja kolorystyczna i przemyślany projekt sprawiają z kolei, że garderoba będzie jedyna w swoim rodzaju. Jedyna – bo skrojona na miarę indywidualnych potrzeb.

Jakie cechy powinna mieć idealna garderoba? Z pewnością powinna być funkcjonalna i perfekcyjnie zaprojektowana. Tym bardziej, że nie jest to już wyłącznie schowek na rzadko noszone ubrania czy buty zimowe, ale często pełnoprawne pomieszczenie w domu.

Zamiast drabinki czy stołka, aby sięgnąć do górnej półki ukrytej w garderobie, warto wykorzystać windę, która zapewni jeszcze większą przestrzeń do przechowywania.

Bardziej nowoczesnym i dizajnerskim rozwiązaniem jest pantograf, czyli podnośnik na wieszaki z ubraniami. Podnośnik do szafy wykorzystuje dźwignię, aby zapewnić minimalną siłę nośną nawet przy pełnym obciążeniu. Ten system magazynowania został zaprojektowany w celu zapewnienia maksymalnej siły, kiedy jest to konieczne – w praktyce uwalnia się ona natychmiast po zwolnieniu blokady.

Fot. PEKA

Rozwiązanie wzorowane na klasycznym pantografie do szafy CONERO jest jednym z najpopularniejszych i najlepszych. Jak działa? Drążek na ubrania jest bezpiecznie osadzony w ramionach dźwigni, generuje opuszczanie i zapewnia sztywność, która pozwala obu ramionom poruszać się w tandemie. I w przeciwieństwie do innych tego rodzaju rozwiązań – nawet jeśli ubrania nie są rozłożone równomiernie.

Windy do szafy CONERO oraz CONERO TOP z dodatkową półką dostępne są w szerokościach 445-1168 mm dla obciążeń wynoszących 12 kg. Oba systemy będą działać doskonale, nawet kiedy będą puste, ale zalecane jest minimalne obciążenie 0,5 kg.

Fot. PEKA

Wieszak wysuwny boczny CONERO na spodnie jest wyposażony w system, dzięki któremu w łatwy sposób można zarówno je zawiesić jak i zdjąć. Wieszak ma całkowicie zamkniętą prowadnicę z łożyskiem kulkowym, które zapobiega zabrudzeniu odzieży. Ten zestaw można zainstalować po lewej lub prawej stronie szafki. Jest idealnym rozwiązaniem ułatwiającym przechowywanie spodni, nawet bez konieczności zmiany istniejącej szafy.

Można jednak stworzyć zestaw organizacyjny na spodnie, wykorzystując całą szerokość szafy. Jeśli nie jest ich aż tyle potrzebne, można w części szafy, zamiast wieszaków powiesić bawełniane torby na pranie. Otwarta konstrukcja pozwala na zawieszenie spodni i worków z praniem, na przedzie szuflady, dzięki czemu wyjątkowo łatwo można korzystać z tego elastycznego rozwiązania.

Fot. PEKA

Jednym z najpopularniejszych spośród systemów do przechowywania ubrań są oczywiście drążki, na których można zawiesić ubrania na wieszakach. Mogą być one dopasowane do palety kolorów CONERO. Oprócz klasycznego drążka na ubrania w ofercie jest również takie z wbudowanym oświetleniem. Można zainstalować własne oświetlenie, wykorzystując różne technologie.

Stojak służący do przechowywania butów jest również dostępny jako stały element wyposażenia szuflady, który uczyni z niej stylową przestrzeń na ekspozycję ulubionego obuwia.

Z kolei klasyczna szufladka może zostać w pełni wyposażona w praktyczne organizery i kratki ułatwiające przechowywanie dodatków, akcesoriów i biżuterii. Drewniane wkłady kratkowe i skrzynki pozwalają wyodrębnić miejsce na paski, krawaty, okulary czy inne akcesoria.

~materiały prasowe PEKA