Rewolucyjna technologia Flick&Click™ w nowej odsłonie

Rewolucyjna technologia Flick&Click™ w nowej odsłonie

Jak ograniczyć koszty przesyłki lub dostawy gotowych mebli, a jednocześnie zaoferować klientom intuicyjny i sprawny montaż mebli we własnym domu? Firma Melaco znalazła na to sposób – technologię Flick&Click™, którą rozwija od kilku lat. Właśnie pojawiło się nowe połączenie, zapewniające jeszcze więcej zalet, zarówno dla producentów, jak i ich klientów.

Bez narzędzi i wkrętów, czyli intuicyjna technologia Flick&Click™

Flick&Click™ to odpowiedź na potrzeby klientów, szukających najwygodniejszych rozwiązań. Umożliwia ona całkowicie beznarzędziowy montaż zakupionych mebli bez najmniejszego ryzyka ich uszkodzenia czy niepoprawnego połączenia elementów. Producenci mogą natomiast zaoferować swoim klientom szeroką gamę rozwiązań w bardziej atrakcyjnej cenie dzięki ograniczeniu kosztów ich montażu w zakładzie oraz wysyłki lub dostawy w formie wielkogabarytowej.

Technologia Flick&Click™ oferuje niekończące się możliwości dla producentów meblowych. Może zostać zastosowana dla każdego rodzaju płyt: zarówno dla tworzywa sztucznego, kolejonki z drewna litego, płyt drewnopodobnych, jak i laminatu wykończonego folią, melaminą albo lakierem. Sprawdzi się także przy każdym wykończeniu – ze strukturą, matem oraz połyskiem, przy produkcji korpusów meblowych, elementów szuflad, a nawet nóg stołowych.


Połączenie CORNER 90 w technologii Flick&Click pod kątem 90⁰ zastosowane do szuflad.
Fot. Melaco

Tym, co docenią klienci korzystający z rozwiązań Flick&Click™ jest wspomniana szybkość i prostota montażu, wyeliminowanie wkrętów, kołków i narzędzi, wysoka wytrzymałość statyczna, a także estetyczny wygląd, jaki uzyskują meble dzięki wyeliminowaniu widocznych otworów i połączeń.

Połączenie 45⁰ vs. CORNER 90

Pierwszym etapem rozwoju technologii Flick&Click™ było symetryczne połączenie 45⁰, dostępne w dwóch odsłonach:

 – 5G w 4 narożnikach dla produktu dedykowanego do samodzielnego montażu przez klienta detalicznego,

– 5G w 1 narożniku i zastosowaniu metody foldingu oraz kleju montażowego w pozostałych, do szybkiego montażu zarówno w fabryce mebli, jak i przez klienta (w przypadku mebli małogabarytowych).

Rozwinięciem tej technologii jest nowość w ofercie firmy Melaco, czyli połączenie CORNER 90 – niesymetryczne połączenie do całkowicie beznarzędziowego montażu i demontażu. Charakteryzuje się połączeniem 5G we wszystkich czterech narożnikach pod kątem 90⁰.

Technologia Flick&Click™ CORNER 90 może zostać zastosowana nie tylko dla korpusu mebla, ale także dla kompletnego zestawu elementów szuflad. Dodatkowo została wzbogacona o możliwość zastosowania zatrzasku w ścianach tylnych, co znacznie wpływa na zwiększenie sztywności mebla. Zatrzasków można użyć także w dnach szuflad, eliminując znany problem wypadania dna szuflady.

Meble są solidne, estetycznie wykończone i łatwe w montażu. Wystarczy wcisnąć jeden element w drugi, a połączenie zostanie zablokowane samoczynnie poprzez specjalny element blokujący. W celu rozłączenia, czyli demontażu, wystarczy wsunąć specjalny sztyft dołączany do każdego zestawu, do szczeliny znajdującej się w łączeniu ścian korpusu. Spowoduje to automatyczne rozblokowanie i rozłączenie elementów. Trzeba podkreślić, że demontaż mebla nie pozostawia jakichkolwiek trwałych śladów, co jest niezmiernie istotne w przypadku obsługi zwrotów mebli na rynku e-commerce.

Płyty meblowe w rozszerzonej kolorystyce

To nie koniec nowości w ofercie Melaco dla producentów mebli. Cieszące się popularnością, trwałe i uniwersalne płyty meblowe COMPLETE SKIN doczekały się rozszerzonej gamy kolorystycznej. Dostępne w nowych, modnych odsłonach płyty COMPLETE SKIN posiadają wysoką odporność na działanie wilgoci, temperatur, a także na uszkodzenia mechaniczne. Spełniają restrykcyjne normy w zakresie emisji formaldehydu, co umożliwia ich sprzedaż również na rynkach zagranicznych. Płyty COMPLETE SKIN to rozwiązanie do produkcji mebli  kuchennych i łazienkowych, pokojowych oraz sypialnianych, mebli dla dzieci i młodzieży, a także drzwi przesuwnych do szaf, blatów i stołów.

Na trwałość i solidność płyt wpływa wysoka jakość używanych materiałów, a także sam proces produkcji. Powstają z płyty MDF lub płyty wiórowej o grubości 6-40 mm z certyfikatem FSC® w technologii Hot Melt Lamination z zastosowaniem kleju PUR. Kolor i tekstura nadawane są dzięki wykorzystaniu folii polimerowej o grubości od 0,15 mm do 0,6 mm. Firma Melaco dysponuje także unikalną technologią postforming, która umożliwia wykonanie płyt z wykończonymi krawędziami podłużnymi, co następuje w trakcie jednego procesu, natychmiast po nałożeniu folii na szeroką płaszczyznę. Promień tak zwanego zaoblenia mieści się w zakresie od R2 do R65.

Płyty meblowe COMPLETE SKIN w nowych kolorach dostępne są w ramach:

Kolekcji płyt dekoracyjnych DESIGN SOLUTIONS™ 4_KITCHEN – w tej linii pojawiły się tekstury inspirowane kamieniem, tkaniną, betonem i metalem, programu PREMIER MAT, dopasowując kolorystykę do frontów MELAFOL – uniwersalnych, ponadczasowych kolorów, które nigdy nie wyjdą z mody. Znajdują się wśród nich: czerń, biel, butelkowa zieleń, granat indygo, szarość.


Uniwersalne, modne tekstury i barwy z nowej gamy kolorystycznej dla płyt meblowych COMPLETE SKIN.
Fot. Melaco

Udogodnienia dla partnerów Melaco

Szeroki wachlarz korzyści firma Melaco przygotowała dla swoich biznesowych partnerów. Mogą oni skorzystać z wyjątkowego programu EXPRESS, który umożliwia otrzymanie wybranych kolorów płyt COMPLETE SKIN od ręki z magazynu lub w ciągu 14 dni od złożenia zamówienia.

Firma Melaco udostępnia także niezbędne narzędzia marketingowe: ekspozytory oraz wzorniki do prezentacji produktów klientom w zakładzie lub hurtowni meblowej.

~kafal