Dobry Wzór 2022

Dobry Wzór 2022

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do 29. edycji najstarszego, polskiego konkursu wzorniczego. Od lat Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagradza najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku, tym samym promując innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań. W tym roku Instytut prezentuje odświeżoną formę konkursu, z udoskonalonym podziałem na kategorie i podkategorie dostosowane do zachodzących na rynku zmian.

Dobry Wzór to najstarszy polski konkurs wzorniczy promujący najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. Znak Dobry Wzór przyznawany jest przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego już od prawie 30 lat za innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań.

29. edycja konkursu Dobry Wzór wiąże się ze znaczącą zmianą formuły. W odpowiedzi na potrzeby rynku, otworzyliśmy się na nowe perspektywy i producentów. Do udziału w konkursie mogą tym razem przystąpić również małe, rzemieślnicze marki oraz marki bardzo młode, które dopiero pojawiły się na rynku. Otwierając konkurs dla użytkowników, wyodrębniono nowe kategorie, dokonano podziału kategorii tak, aby zgłaszane produkty mogły konkurować w zbliżonym tematycznie zakresie. Zwiększyliśmy zasięg i rangę konkursu zapraszając do współpracy szerokie grono partnerów merytorycznych i medialnych, a do Jury konkursu – najlepszych specjalistów i znawców designu. Przy współudziale mediów, chcemy kształtować świadomość odbiorców i dostarczać im wiarygodne informacje na temat wzornictwa produktów dostępnych na polskim rynku.

Nasi finaliści i laureaci to firmy, które inwestują we własne linie wzornicze, prezentują wysoki poziom designu, są motorem rozwoju i tworzą wartość dodaną dla całej gospodarki. Takie firmy wspieramy i promujemy, przyznając godło Dobry Wzór najlepszym produktom na rynku.

Nieustająco zwiększana jest liczba nagród, aby konkurs Dobry Wzór funkcjonował w świadomości polskich przedsiębiorców i konsumentów jako wyznacznik designu na najwyższym poziomie. W konkursie przewidziane są również dodatkowe nagrody takie jak: Wzór Roku, Innowacja Roku, Zielony Wzór.

Nagrodzone i nominowane do finału produkty i usługi prezentowane są na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP, przy Rynku Nowego Miasta w Warszawie.

Konkurs będzie miał swój finał 7 listopada 2022 roku, wtedy też otwieramy wystawę pokonkursową, która potrwa do początku grudnia.

Fot. IWP

Więcej informacji oraz formularz kwalifikacyjny znajduje się na stronie internetowej:

https://dobrywzor.com.pl/dobry-wzor-2022/.

~Artykuł promocyjny