SIMALFA® rozszerza działalność na rynku azjatyckim

SIMALFA® rozszerza działalność na rynku azjatyckim

Szwajcarska firma ALFA Klebstoffe AG powołuje szefa regionu Azji i Pacyfiku Jochena Schanbachera do Zarządu. Aby sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na przyjazne dla środowiska kleje w regionie azjatyckim, szwajcarski specjalista ds. klejów, rozszerza z SIMALFA® swoją współpracę. Od teraz firma będzie na szerszą skalę oferować w Azji swoje ekologiczne kleje, produkowane w sposób zrównoważony w Szwajcarii.

Już w roku 2018 ALFA Klebstoffe AG założyła spółkę zależną SIMALFA China Co. Ltd. w Szanghaju, wraz z Jochenem Schanbacherem jako dyrektorem generalnym. Od tego czasu azjatycki biznes zyskał na znaczeniu, ponieważ produkcja materacy, mebli tapicerowanych, siedzeń samochodowych lub innych produktów międzynarodowych producentów ma często miejsce w Azji. Rosnąca świadomość w zakresie stosowania ekologicznych materiałów, a także zaostrzone przepisy dotyczące ochrony środowiska zwiększają zapotrzebowanie na przyjazne dla środowiska kleje na bazie wody SIMALFA®.

Znak jakości “Made in Switzerland” jest wysoko ceniony i cieszy się zaufaniem nie tylko wśród korporacji z Europy i Ameryki, ale także w Azji. Jochen Schanbacher wykorzystał ten prestiż w ciągu ostatnich pięciu lat, aby z powodzeniem wprowadzić SIMALFA® do Chin. Mając na uwadze znaczenie rynku azjatyckiego, zdecydowaliśmy się powołać Jochena do zespołu zarządzającego. Jesteśmy przekonani, że rynek ten będzie miał decydujące znaczenie dla naszej branży w przyszłości i że Jochen będzie go nadal doskonale rozwijał – mówi Thomas Simmler, dyrektor zarządzający ALFA Klebstoffe AG.

Jochen Schanbacher działa w Azji od ponad dziesięciolecia i pracuje dla SIMALFA® od 6 lat. Swoje wykształcenie techniczne zdobyte w firmie Siemens uzupełnił wykształceniem biznesowym na Uniwersytecie w St. Gallen. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w Azji i pomyślnemu rozwojowi obszarów biznesowych, w imponujący sposób zbudował i rozszerzył oddział SIMALFA® w Chinach. Obecnie zarządza działalnością w całym regionie Azji i Pacyfiku.

Wszyscy jesteśmy świadomi rosnącej fragmentacji globalnej gospodarki i znaczenia prowadzenia działalności w sposób zrównoważony. Wraz z SIMALFA®, zmotywowanym zespołem, przyjaznymi dla środowiska produktami i dużą siłą innowacji, chcemy wnieść nasz wkład w bardziej zrównoważony rozwój. Zapotrzebowanie na kleje bazujące na wodzie ze strony azjatyckich producentów jest znaczne, ponieważ również tutaj standard życia rośnie, a wraz z nim świadomość ekologiczna – mówi Jochen Schanbacher, dyrektor zarządzający na region Azji i Pacyfiku w ALFA Klebstoffe AG.

Jako członek zespołu zarządzającego chce zademonstrować na dynamicznym rynku azjatyckim wysoką jakość produktów SIMALFA®, możliwości badawczo-rozwojowe i produkcyjne. Główny nacisk kładziony jest na wydajną, niezawodną i elastyczną współpracę między pracownikami, klientami i partnerami na całym świecie. Jochen Schanbacher jest przekonany, że zagwarantuje to pomyślną międzynarodową przyszłość.

* ALFA Klebstoffe AG to zorientowana na innowacje szwajcarska firma rodzinna, która obecnie zatrudnia ponad 60 osób w swoim zakładzie w Rafz. Firma została założona w 1972 roku przez Emila Simmlera. Opracował on i dystrybutował kleje przyjazne dla środowiska, a także przyczynił się do tego, że kleje na bazie wody zdobyły rynek na całym świecie. Produkty, które są eksportowane do ponad 90 krajów, produkowane są zarówno w Szwajcarii, jak i w New Jersey w USA. ALFA Klebstoffe AG jest jednym z liderów rynku w zakresie rozwoju, produkcji i dystrybucji przyjaznych dla środowiska klejów na bazie wody. W szczególności w branży przetwórstwa pianki, nasz asortyment SIMALFA® jest uważany za międzynarodowy standard i produkt najwyższej jakości. Oprócz klejów dyspersyjnych firma sprzedaje również kleje termotopliwe, które znajdują zastosowanie w wielu różnych sektorach, jak np. przemysł opakowaniowy.

~materiały prasowe