Uchwyty przemyślane na nowo

Uchwyty przemyślane na nowo

Na 100 – lecie firmy Häfele przygotowała wyjątkowy projekt wzorniczy, który miał swoją premierę podczas tegorocznych targów interzum. Mowa o designerskich i wysoce ergonomicznych uchwytach i klamkach, które stanowią przykład innowacyjnego podejścia do tych produktów.

Designerska kolekcja klamek i uchwytów stworzoną z okazji stulecia firmy Häfelewraz ze znanymi architektkami, takimi jak Tilla Goldberg czy Sylvia Leydecker, nawiązuje do pierwszej wystawy Bauhaus w Weimarze, która odbyła się w 1923 roku, czyli dokładnie 100 lat temu. Poprzez stworzenie tych kolekcji Häfele łączy oba wydarzenia, jednocześnie patrząc w przyszłość. Z uchwytami, które od samego początku był częścią asortymentu Häfele, a także przedmiotem wzornictwa Bauhausu – wyznacza nowy kierunek rozwoju tej grupy produktów.

Do współpracy nad nowymi projektami firma Häfele zaprosiła dwie wyjątkowe projektantki, aby zastanowiły się, jak można myśleć o uchwytach w przyszłości, w oparciu o filozofię projektowania Bauhausu.

Tilla Goldberg, dyrektor ds. projektowania produktów w Ippolito Fleitz Group oraz

Sylwia Leydecker, projektantka wnętrz bdia AKG, właścicielka biura projektowego 100% interior stworzyły dwa bardzo różne rozwiązania, które mają jednak dwie wspólne cechy: wykraczają poza uchwyt i opierają się na druku 3D jako procesie produkcyjnym.

Kolekcja Häfele Touchpoints to połączenie ceramiki, czyli tradycyjnego materiału z drukiem 3D. Z kolei w kolekcji Häfele Sonic Romance – inteligentne rozwiązania spotykają się w organicznych formach w zrównoważony sposób. Wziąć bryłę gliny i odlać powstałą formę w organicznie płynący wzór – taki był pomysł Sylvii Leydecker. Dodatkowy wyświetlacz cyfrowy sprawia, że uchwyt jest inteligentny i nadaje się do wielu funkcji w nieruchomościach połączonych w sieć. Na przykład również z wbudowanymi czujnikami. Produkty z kolekcji Sonic Romance zostały wykonane z tworzywa sztucznego pochodzące z recyklingu.

~artykuł sponsorowany